Hakkımızda

Yerel gücümüzü global bilgi ve tecrübemiz ile birleştiriyoruz.

Nippon Paint

1881 yılında Moteki Jujiro tarafından Tokyo’da kurulan Nippon Paint Japonya’nın ilk boya fabrikası olma özelliğine sahip günümüzde Asya’nın en büyük kaplama üreticisidir. Nippon Paint 1962’de Singapurlu bir partner ile ortak girişim kurarak küreselleşme yolunda ilk adımını atmış, Nippon Paint Holdings Co. Ltd ile NIPSEA Group arasında stratejik bir hissedarlık kurulmuştur. Toplamda 16 ülke ve bölgeye genişleyen NIPSEA Grubu, sadece Asya'ya yayılmış 16 lokasyonda 70'ten fazla NIPSEA şirketi ve 22.000 çalışanı ile müşterilerinin yerel ihtiyaçlarına göre hizmet vermektedir.

Video
Video

Nippon Paint Holding, otomotiv boyaları, dekoratif boyalar, endüstriyel boyalar, deniz boyaları, yol çizgi boyaları, özel teknolojik boyalar, elektronik ve enerji alanında kullanılan boyalar üzerine iş kollarında Japonya, Asya (Nipsea), Amerika, Avrupa olmak üzere 4 bölgede faaliyet göstermektedir. Nippon Paint Holding’in 27 ülke ve bölgede, toplam 25.000 çalışanı ve 150’den fazla şirketi bulunmaktadır.

Betek

1988 yılında kurulan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek, inşaat malzemeleri konusunda edindiği tecrübe ve güçle yeni pazar arayışlarına girmiş ve inşaat boyalarını da ürün gamına dâhil etmiştir.

Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., 1993 yılında dekoratif boyalar alanına, Avrupa’nın en büyük dekoratif boya üreticisi DAW ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, sektörün de ilk yabancı ortaklığını yapan şirket olmuştur.

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak, tüketici taleplerini yönlendiren, boya sektöründe çığır açan ürünlerle “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek, çok kısa bir sürede ve sanayide örnek gösterilen biçimde boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibarıyla boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir.

Video
Video

Uluslararası çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş., bunun ilk adımını 1993 yılında atarak AB Boya Standartları’nı dikkate almıştır. Üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini günümüzde bu doğrultuda yönetmektedir. Betek ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 27001, ISO 50001, IATF 16949 yönetim sistemleri belgelerine sahiptir.

Gebze1, Gebze2, Kayseri, Balıkesir ve Rize fabrikası ile yurtiçinde yakaladığı başarıyı, ülke sınırları dışına taşımayı misyon edinen Betek’in Mısır’da da 26.000 ton boya üretim kapasitesine sahip, 11.000 metrekare alan üzerine kurulu üretim tesisi bulunmaktadır.

Asya’nın birinci, dünyanın ise dördüncü büyük boya üreticisi olan Japon Nippon Paint, Temmuz 2019 itibarıyla Türkiye’nin lider boya üreticisi Betek Boya’yla yaptığı güç birliği sayesinde, dünyanın en büyük boya üreticisi olmayı hedeflemektedir.

Betek Boya, dekoratif boyalar, taş yünü ve ısı yalıtım sistemlerinin yanı sıra; endüstriyel alanda da özel ürün tasarımlarıyla B2B iş partnerlerine hizmet vermekte ve özel çözümler sunmaktadır.